Chovatelská stanice BSP Isscola

 

Naše chovatelská stanice vznikla v roce 2010 a zakladatelkou našeho chovu je fenka Issabell Queen Elsa. V současné době máme Issinku a její dceru Abbi, kterou jsme si nechali z našeho prvního vrhu. Tito dobrosrdeční medvědi si nás úplně získali už před mnoha lety. Naším úplně prvním berňákem byl v letech 1992-1997 pes Akim z Neveklova, byl sice uchovněn, ale neměl potomky. Další byla fenka Aginka, byla chůvou a velkou kamarádkou našemu nejmladšímu synovi Davídkovi. A když v 8 letech odešla, Davídek byl moc smutný a tak jsme si brzo přivezli naší Issi od Jarky a Markéty Sojkových. V ní Davča získal opět velkou kamarádku, a když byl hodně nemocný, tak si k ní vždy chodil lehnout a říkal : „Mami, Issinka mi dává sílu“, i teď, když už je zdravý, ale necítí se dobře, lehne si k ní, přitulí se a je spokojený a je to vzájemné. Issi má velmi vyrovnanou a přátelskou povahu, určitě i díky tomu, že její otec je canisterapeutickým psem a tyto vlohy zdědila. Výhodou u ní je vysoká dlouhověkost předků v rodokmenu, v dnešní době jedna z velice důležitých dispozic v chovu BSP. A Abbi je veselé, přátelské povahy, ráda si hraje s dětmi a kamarádí se s ostatními pejsky.Zásady našeho chovu:
• nakrýváme zdravou a dostatečně vyspělou fenku, tj. min. na 2,5 letech.
• krycího psa vybíráme velmi pečlivě, hlavními kritérii při výběru je dlouhověkost předků, výborné výsledky na dysplazii kloubů, vynikající vyrovnaná povaha psa, krásný exteriér psa a genetické dispozice, které se přenáší na potomstvo.
• budoucí majitele vybíráme pečlivě a chceme být v kontaktu a ujišťovat se, zda se štěňátku v novém domově dobře daří
• zajistíme Vám doživotní chovatelský servis - rady, pomoc, důležité kontakty  (výživa, výchova, příprava psa na výstavu, uchovnění atd.)
• štěňátko z naší CHS si odnesete s kupní smlouvou, FCI rodokmenem, očkované, odčervené, s cestovním pasem.