Aktuality

 

6.5.2019

 

Včera jsme se vrátili z jarního výcvikového prodlouženého víkendu v chatové osadě Slunečnice. Chtěli jsme se zúčastnit především kvůli socializaci Millynky. Což se nám bezvadně splnilo. 2x denně jsme měli výcvik pro štěňátka, který vedla Zuzka Javůrková a byl moc bezva. Každý den po obědě byl ještě nácvik v kruhu na výstavu, kam jsme docházeli s Milčou i Karlou. A Karla s Bafčou chodily na stopičky s Petrou Holíkovou, což se jim také moc líbilo. Potkali jsme se s novými bezva lidmi, ubytování a jídlo bylo skvělé a ani počasí nebylo tak hrozné. Takže velká spokojenost :)

 
Fotogalerie z pobytu zde
 
 

21.4.2019

 

Dnes jsme se s holkama vypravili na velikonoční výšlap na Mokrsko. Počasí nám přálo, krásně jsme si to užili, popovídali si, viděli jsme tatínka našich vrhů B a C Ferriska (Ferris Polepské údolí) a Bredíka (Breddy Isscola). Z Bredíka už je pořádný kus chlapa, je úplně pohodový a skvěle vychovaný, stejně jako jeho taťka Ferris :)  Naše Millynka také vše zvládla na jedničku, poprvé dlouhou cestu autem i setkání se spoustou cizích lidí a pejsků. 

 
Foto z výšlapu zde
Omluvte prosím zhoršenou kvalitu fotek, foťák stávkoval, tak jsou pořízeny mobilem
 

Krásné fotky Ivanky a Pepy Mostových, majitelů Ferriska a Bredíka naleznete zde

 
 
 

17.3.2019

 

Velký bojovník

 

Přišly nám fotky Gerryho (Cedric Garry Isscola) a spolu s nimy zprávy o našem chlapečkovi. Gerry má za sebou těžkou zkoušku. Jednoho večera se páníkovi nezdál, ztratil jiskru, byl skleslý a ještě k tomu měl teplotu. Páník nezaváhal ani na vteřinu a vyrazil na veterinu. Tam byla rychle určena diagnoza - tetanus (dle veterináře se nakazil v citlivém období přezubování, doma nemá žádné koně ani ovce). Byla započata okamžitá léčba i přesto však Gerryček proležel čtyři dny ochrnutý, neschopný pohybu. Komunikoval pouze očičkama. Jeho rodina se o něho vzorně starala, krmili ho, dávali mu pít. Dvakrát denně jezdil Gerry na kapačky a nakonec svůj boj vyhrál a za cca 10 dnů již byl na nohou a veselý. Já z celého srdce děkuji panu Konupčíkovi a jeho rodině za jeho záchranu. Jste úžasní a Gerry je velký bojovník.

Foto Gerryho po nemoci - klikni na srdíčkoheart

 

 

5.3.2019

Na rajčeti nové album: Holky zima 2019

 
 

3.3.2019

Dnes u nás zase bylo veselo. Přijel nás navštívit Casey - Fido. Je to pěkný, velmi přátelský medvídek. S Milčou se hned skamarádili a pustili do lumpačení :) Děkujeme za návštěvu.

 
Foto zde
 
 

1.3.2019

Dnes nás navštívila také Caryska, je krásná, veselá a zvídavá beruška. Bohužel bylo ošklivo a začalo se stmívat, tak máme pouze pár fotek. Holky si nejvíce hrály u auta na blátě, takže z nich za chvíli byla dvě čuňátka :)

 
Foto z návštěvy zde
 
 

23.2.2019

Dnes nás navštívila Kessie - Bee Chloe Isscola. Už je z ní velká, krásná slečna. Millynka si s Kessie pořádně poběhaly. Děkujeme za návštěvu.

 
Foto zde
 

 

17.2.2019

Naše Millynka roste jako z vody. Je moc hodná, vnímavá a citlivá. Protože byla zpočátku bázlivější vůči cizím lidem i pejskům dbáme velmi na správnou socializaci. Proto jsme už začátkem února začali chodit do psí školky, kde dělá velké pokroky. Je učenlivá a strach je lekci od lekce menší.

 

Jak rostu :)

 
 

16.2.2019

Dnes jsem s holkama navštívila Bluínka (Blue Isscola). Millynka se s ním pořádně vyřádila.

Foto z návštěvy zde
 
 
 

15.2.2019

Všechna naše štěňátka z vrhu B i C pěkně vyrostla. Mají se dobře a jsou veselá a šťastná. 

 
Fotogalerie štěňátek z nových domovů zde:
 

Z celého srdce děkuji všem majitelům našich štěňátek za krásné  fotky  a za jejich  péči a lásku.

 

3.2.2019

Milly poprvé v psí školce Psola Liberec.

 
Foto zde

 

 

26.1.2019

Dnes jsme byli s holkama navštívit Charlíka (Brian Charlie Isscola). Už pěkně vyrostl, má se dobře a je to pohodový a veselý pejsek. Děkujeme za krásné odpoledne manželům Kuchařovým.

 
Fotky z návštěvy zde
 
 
 

12.12.2018

Dnes nastal velký den pro růžovou fenečku Celeste - Eimynku. Odjela do nového domova - CHS Bohemia Caira, kde na ní už netrpělivě čekala milující lidská i psí rodina :)). Jejími novými parťačkami budou tři salašnické holky. Měj se krásně ty naše malá veselá Eimynko. 

 
Odjezd Celeste - Eimy zde
 
 
 
 

8.12.2018

Dnes nastal pro další naše miminka den odjezdů do nových rodin. Pro nové majitele velmi radostný, pro mě trochu smutný. Nakonec bylo na dnešek naplánováno odjezdů pět,  měla jsem mírné obavy, jak vše zvládneme a jestli nám to bude navazovat dle plánu. Ale nakonec to dopadlo skvěle, vše navazovalo bezvadně, na všechny jsem měla dostatek času, se všemi jsme si příjemně popovídali a naše miminka Coddy, Casey, Cedric Garry, Cliff a Cassidy odjeli vstříc novému životu. Pevně věřím, že budou všichni velmi šťastní, milovaní a zdraví.

 
Odjezd Coddy - Bárny zde
Odjezd Casey - Fido zde
Odjezd Cedric Garry zde
Odjezd Cliff zde
Odjezd Cassidy - Toby zde 
 

7.12.2018

Doplněna váhová tabulka 8.týdnů - sekce Vrh C

 

7.12.2018

Dnes nastal velký den pro naši holčičku Carysku. Vydala se do nové milující rodiny. Doma už na ní čekají tři noví psí kamarádi, tak jí nebude smutno. Měj se krásně, holčičko, uvidíme se :)

 
Foto odjezd zde
Foto z nového domova
 
 
4.12.2018
Fotogalerie Vrh C 7 týdnů - holčičky zde
Fotogalerie Vrh C 7 týdnů - chlapečci zde
 
 
 
 

1.12.2018

Doplněna váhová tabulka: sekce Vrh C
Odkaz pro video Vrh C - 7 týdnů zde
Odkaz pro video Vrh C - 6 týdnů zde
 
 
 
 

28.11.2018

 
S velkou lítostí oznamuji, že včera odešla do psího nebíčka naše milovaná Issinka - Issabell Queen Elsa 
(4.5.2007 - 27.11.2018)
Celý svůj život jsi stála věrně po našem boku a přinášela nám radost a lásku v časech dobrých i zlých. Bolí to moc. Holčičko naše, nikdy na tebe nezapomeneme.
 
 
 
 

25.11.2018

Dnes jsme měli přejímku vrhu, a ta dopadla na výbornou. Všechna štěňátka jsou stardardní. Líbila se, všechna mají tmavé oči a tmavé pálení. Máme velkou radost:))

 
23.11.2018

Už je nám šest týdnů! Máme ze sebou první očkování a také čipování. Všichni vesele baštíme granulky, ale i přesto, maminčino mléko je také stále moc dobré. Běháme venku, hrajeme si a potom jdeme spát domů. A tak je to každý den, prostě báječný život :)

 
Foto jednotlivě: tyrkysový zde , šedý zde , modrý zde , tm. zelený zde , sv. zelený zde , růžová zde , žlutá zde , červená zde
Foto společné zde
Doplněna váhová tabulka: sekce Vrh C
 
 

13.11.2018

Dnes jsme zase byli venku :)

Foto zde

 

9.11.2018

 

Štěňátkům jsou čtyři týdny. Už jsou to malí miloučcí rarášci.  Také už chodí ven, takže jsou z nich průzkumníci, vše je velmi zajímá.

 

Po kliknutí na odkazy si můžete pustit videa z prvního dne venku

 

2.11.2018

Našim broučkům jsou tři týdny a už je s nimi pěkně veselo. Rádi se mazlí, hrají si spolu, vyrašily jim zoubky, tak je zkouší.  Začali jsme je přikrmovat mletým hovězím masem a moc jim chutná. Zatím jsou v porodní bedně, ale už se brzy přestěhují do velkého vnitřního výběhu.

 
Doplněna váhová tabulka sekce štěňátka VRH C
Fotogalerie štěňátek 3 týdny jednotlivě zde
 

 

 

29.10.2018

Naše miminka mají dva týdny. Už začala vnímat okolní svět a vesele se batolí po porodní bedně. Stále jsou plně kojena a opečovávána maminkou Bafčou. Také byla poprvé odčervena.

 
Doplněna váhová tabulka sekce vrh C

Fotogalerie zde

 
 

19.10.2018

 

Štěňátkům je jeden týden, všem se daří výborně, jsou z nich už pěkní cvalíci. Už také otvírají očička :) Pijí mlíčko od maminky Bafči, která o ně přímo skvěle pečuje. 

 
Doplněna váhová tabulka sekce vrh C
Fotogalerie jednotlivých štěňátek zde

 

 

15.10.2018

Štěňátkům se daří výborně, krásně nám přibývají na váze.  Maminka Bafča se o ně pečlivě stará. Dnes jsme byli na odstranění paspárků. 

Fotogalerie jednotlivých štěňátek zde

 
 

14.10.2018

Benjamin Isscola 3,5 měsíce

 

14.10.2018

 

Brian Charlie Isscola  - foto 3.měsíce

 

 

 

14.10.2018

 

Breddy Isscola 3,5 měsíce - 20kg

Bredíkovo fotoalbum zde 

 

 

12.10.2018

 

Štěňátka se narodila. Protože u Baffinky nastaly komplikace, musel být proveden císařský řez. Bafča měla v bříšku devět miminek, ale jeden chlapeček to nezvládl. Máme tedy pět kluků a tři holky. Jinak to dobře dopadlo, štěňátka i mamča jsou v pohodě a všichni zdraví.

 

První fotky štěňátek zde

 
 
 
 
 
13.9.2018

Kliknutím na obrázek si zobrazíte prenatální vývoj našich štěňátek.

 
 

10.9.2018

S radostí oznamuji, že se nám ještě jednou zadařilo a naše Baffinka čeká štěňátka. Sono ukázalo 4 až 5 miminek, tak uvidíme. Osud tomu chtěl, že otcem se znovu stane krásný, povahově vyrovnaný a čerstvý šampion ČR Ferris Polepské údolí :)

 
 
 

2.9.2018

Dnes nastala další smutná loučení. Ráno odjel do nové rodiny Brian Charlie - Charlinek, náš krásný méďánek pojmenovaný na přání jeho paničky po mamince Karličce.

foto odjezd Charlínka zde
 

Odpoledne odjel na dlouhou cestu k nové rodině náš další brouček a mazlík Benjamin - Beňoušek. Měj se krásně zlatíčko.

foto odjezd Beníka zde
 

A jako poslední odjela ta, co se narodila jako první naše veselá a krásná Beluschka Rose - Beluška. 

foto odjezd Belušky zde
 

Všem naším štěňátkům přejeme krásný život, hodně zdraví a hlavně lásky v nových rodinách.

 
 
 
 
 
 
 

1.9.2018

 

Dnes odjelo do nového domova další štěňátko - Bee Chloe - Kessinka.

Měj se krásně zlatíčko naše.

foto z odjezdu zde
 
 
 
31.8.2018
 

Nastalo další loučení. Dnes odjel do nového domova Blue. Má také skvělou rodinu a vím, že se bude mít krásně.

Foto Blua před odjezdem a odjezd zde
 
 
 
 

29.8.2018

 

Bredínek se má v novém domově krásně, od jeho páníčků mám samé hezké zprávy. Moc děkuji :)

Další foto z nového domova zde
 
26.8.2018
 

Máme velmi radostnou novinu, taťka našeho vrhu B - Ferris Polepské údolí získal dnes na MVP v Mladé Boleslavi V1 CAC, CACIB, BOS  a tímto vítězstvím splnil podmínky pro udělení titulu ŠAMPION ČR!  Máme velkou radost a gratulujemeheart  

 
 

26.8.2018

 

Dnes odjel do nového domova náš první brouček Bredínek. Obrečela jsem to, i přestože vím, že se bude mít krásně, bude se svým taťkou a hlavně s bezvadnými páníky :)

 
Foto z odjezdu zde

 

26.8.2018

Našim broučkům je sedm a půl týdne a protože Ivanka s Pepou jsou moc šikovní máme spoustu krásných fotek. Děkujeme :)

Fotogalerie: Ferrísek, Karlička a jejich děti zde
Fotogalerie: Pokusy o společné foto zde
Fotogalerie: Vrh B 7,5 týdne - společné zde
 
 
 
 
 
24.8.2018
 

Dnes je to rok, co do psího nebíčka odešel náš pejsek z vrhu A - Alvin Blue. Alvinkovi bylo diagnostikováno selhání ledvin, ale jeho páníčci se nevzdávali a dělali, co mohli, aby se Alvinkův stav zlepšil. Což se dařilo, i když chvíli bylo lépe a chvíli hůře. Bohužel jeden večer, když se Alvinek s páníkem vrátili z jedné pražské kliniky, dostal Alvinek torzi a i přes včasný odjezd na veterinu mu již nebylo pomoci. Děkuji jeho páníkům, za jejich lásku a péči, za to, že prožil šťastný život, plný radosti a štěstí.

 

A mám bohužel ještě jednu špatnou zprávu. Náš  druhý pejsek z vrhu A - Akella Leon odešel do psího nebíčka tento týden. Jeho panička mě před nedávnem informovala, že Akinkovi byl v březnu diagnostikován neléčitelný nádor v míše. Postupně bohužel ochrnul na obě zadní nožky. A protože byl prý velký bojovník a ani jeho milující páníčci se nechtěli vzdát, jeho páník mu vyrobil vozíček, pomocí kterého se mohl projít a zase být spokojený. Bohužel před 14 dny se objevily komplikace a Akinek trpěl, tak se jeho páníčci rozhodli....

Děkuji moc rodině Řípových za to, jak Akinka milovali, že prožil díky nim krásný život a že pro něj až do konce dělali vše, co bylo v jejich silách, aby mu zpříjemnili podzim života.

Nedá mi to a musím sem vložit dopis, který paní Řípová dostala od pana veterináře:

Dobrý den

Již jeho jméno ho předurčovalo, že bude veliký bojovník. Jmenoval se Akéla a jsme hrdí na to, že jsme mu mohli alepoň na chvíli pomoci.

Již v březnu mu byla diagnostikována ošklivá choroba, ale on dokázal se svojí smečkou zažít i od té doby krásné chvíle. 
Smečka mu udělala vozíček a jezdil životem s grácii:)

Děkujeme, že jsme Tě potkali Akélo.

Pohlaďte za nás vaše 4 nohá prťata a užívejte každého dne, člověk nikdy neví, co přijde.

Na napsanou

Váš Jirka, Míša, Zůza a Petra

 

 

23.8.2018

Raráškům je sedm týdnů, nejraději řádí venku, hrají si, krásně baští granulky a občas si ještě trochu cucnou mlíčka od maminky. Bohužel už se nám krátí společný čas, za chvíli se vypraví do nových domovů. To bude smutno.

Doplněny váhové tabulky sekce Vrh B
 

 

19.8.2018

Dnes jsme měli přejímku vrhu a ta dopadla na výbornou. Všechna štěňátka jsou standardní, s váhami od 6,10 do 6,90 kg v 6,5 týdnech, byly pochváleny pěkné hlavičky, tmavé pálení i oči. Také povahově se líbila, jsou přátelská, zvědavá a veselá :). Ferrísek s Carličkou mohou být na své děti hrdi :)

 
Velká fotogalerie jednotlivých štěňátek zde
 
 

18.8.2018

Našim zlatíčkům je šest týdnů.

Fotogalerie zde

 

11.8.2018

Štěňátka mají plný víkend návštěv, s červenou fenkou - Beluschkou Rose se její budoucí milující rodina přijede každý víkend potěšit, návštěvu bude mít Charlinek a žlutá fenka - Bee Chloe také našla svojí budoucí paničku :) 

Fotogalerie Bee Chloe s budoucí paničkou zde

Fotogalerie štěňátek 5 týdnů společně zde

9.8.2018

Dnes je našim broučkům pět týdnů. Jsou z nich už pěkní raraši, kteří rádi zkoumají nové věci, vše koušou, pěkně si mezi sebou hrají a mají velkou chuť k jídlu. Proběhlo vážení a už jsou z nich pořádná psiska :)

Doplněna váhová tabulka sekce Vrh B

Foto štěňátek 5 týdnů zde

2.8.2018

Štěňátkům jsou čtyři týdny a rostou jako z vody. Stále jsou kojena, ale už dostávají příkrm - libové mleté hovězí maso smíchané s kaší pro štěňata zn. HappyDog, jogurtem či tvarohem. Moc jim to chutná. Jsou zdravá, hravá a veselá, jenom nás trochu trápí vedra a proto do venkovního výběhu chodí brzo ráno a večer až po osmé. Už se těšíme, až se nám ochladí. 

Doplněny váhové tabulky sekce Vrh B
Fotogalerie štěňátek 4.týdny zde
 
 

28.7.2018

Naše štěňátka mají 3 týdny. Přestěhovali se do velkého vnitřního výběhu a už se pro ně buduje ještě velký výběh venkovní. Tam budou mít např. krytý přístřešek, tunel na hraní a hlavně travičku a čerstvý vzduch. Už se jim pěkně prořezávají zoubky, hrají si mezi sebou a je s nimi veselo. Na příkrm začali dostávat libové mleté hovězí maso, které jim moc chutná.

Dnes také měli moc milou návštěvu - přijeli Ferrískovi páníčci. Štěňátka pomazlili a také nám je krásně nafotili. Za to jim opravdu moc děkujeme. A rozhodnuto bylo, že šedý pejsek - Breddy bude dělat parťáka taťkovi Ferriskovi :)  

 
 
 
 

19.7.2018

Štěňátka slaví dva týdny. Už se začínají pěkně pohybovat po porodní bedně, vidíme první náznaky hry, olizují si pacičky, zkouší se podrbat a už se dá s těmi našimi voňavými puclíky pomazlit :)

Dnes také proběhlo první odčervení Drontalem junior. Tak to jim opravdu vůbec nechutnalo, naštěstí ten ,,fujtajbl" zapili sladkým mlíčkem od maminky :)

 
 
 

12.7.2018

Štěňátka mají týden. Zatím jsou to takoví buřtíci s kolíčky místo nožiček :), kteří jenom střídavě papají a spinkají. Ale už brzy se jim začnou otvírat očička a začnou slyšet. Už se na to moc těšíme. 

 
 
 
 

5.7.2018

Narodila se štěňátka. Karlička se po dvou dnech příprav dnes k večeru konečně rozhodla přivést na svět malé berňáčky. Rozhodně nechtěla rodit v připravené porodní bedně, rodila na svém pelíšku. V 18:01 se jako první narodila červená fenečka a v 21:12 poslední tmavě zelený pejsek. Porod proběhl naprosto ukázkově, bez jakýchkoliv komplikací. Sama si očistila štěňátka a ošetřila pupeční šňůrky.  Jsme Karličce vděční za to, že jsme mohli být svědky tak nádherného okamžiku zrození nového života.

 

Foto z porodu a fotogalerii jednotlivých štěňátek naleznete zde

 
 

11.6.2018

 

Pokud chcete zobrazit fázi prenatálního vývoje našich štěňátek, klikněte na následující obrázek:

 
 

28.5.2018

Máme potvrzenou březost!

 

Po dlouhých šesti letech jsme se konečně dočkali. Štěňátka by se měla narodit začátkem července. Doufáme, že po rodičích zdědí výborný exteriér, vyrovnané povahy a dlouhověkost.

 

4.5.2018

Issinka oslavila své jedenácté narozeniny!

Uplynulý rok pro ní nebyl jednoduchý, v létě 2017 prodělala operaci břicha kvůli pyometře. A letos v únoru její život visel opravdu na vlásku. Měla torzi sleziny a žaludku a nebýt našeho nejmladšího syna Davida, který okamžitě jednal a opět výborně odvedené práci MVDr Patricie Krobotové, už tu s námi dnes nebyla. Teď se těší dobrému zdraví a snad to tak hodně dlouho vydrží :) 

 

Foto z oslavy zde

 
 

1.-2.5.2018

Karlička začala hárat o měsíc dříve a tak se na 1. máje uskutečnilo krytí s Ferrisem Polepské údolí. Krytí i překrytí druhý den proběhlo na jedničku, tak budeme doufat.

 

Foto z krytí zde

 
 

30.3.2018

Dnes jsme se vypravili navštívit budoucího ženicha pro naši Karlu a tím by po pečlivém výběru mohl být krásný a zkušený krycí pes Ferris Polepské údolí. Ferris se Karle i nám moc líbil, je to pěkný méďa s výbornou povahou a tak je rozhodnuto a budeme čekat, až začne hárat (mělo by to být začátkem června). Děkujeme moc jeho milým páníkům za srdečné přijetí a milé popovídání.

 

Foto z návštěvy zde

 

24.3.2018

Dnes jsme s Karlou složili zkoušku z dospělosti BSP a tou je bonitace. Karla se chovala slušně, nechala se změřit, předvedla v kruhu svojí figuru a výsledkem je krásný bonitační kód: 525 AS 55 A0.                                                  Dle slov jednoho z členů bon.komise p.Ladislava Kukly by takto měla vypadat ideální představitelka plemene BSP.                                                   

 

7.12.2017

Carly Queen Elsa (Karla)    : DKK (HD) A/A  a DLK (ED) 0/0 (MVDr Stanislav Doškář)

Máme velkou radost

 
 

13.10.2017

SLÁVA!!!  Naše  Baffy - Buffy Fighter Suisse Perle se stala chovnou fenou.

Bonitační kód : 525ALS34neg

 

13.8.2018

Další překvapení se konalo dnes na MVP v Mladé Boleslavi. Naše Carly opět s páníkem, ač jsou absolutními výstavními amatéry, získali v tvrdé konkurenci krásné ocenění V2. Škoda, že raději než na výstavy chodíme na procházky do lesa. Ale věřím tomu, že i naším holkám se to v lese líbí víc :)

 

27.5.2017

S naší Carlynkou jsme se zúčastnili Speciální výstavy KŠSP. Poprvé jí vystavoval manžel a na to, že ani jeden z dvojice nebyl trénovaný, byl krásný výsledek výborná (7 ze 37) příjemným překvapením.

 
 
 

15.10.2016

Dnes jsme s Baffy byli na rentgenech kloubů u MVDr Deckera s výsledkem:

 
DKK(HD) A/A  DLK(ED) 0/0  OCD neg.  
 
 

 

 
 
 
17.- 18.9.2016
 

Tento víkend jsme se zúčastnili klubové výstavy a svodu mladých. Issi (9let) se umístila ve třídě veteránů na druhém místě. Baffy (14měsíců) ve třídě mladých V - pátá ze cca 40 fen. Škoda, že těsně za pořadím, ale v tak silné konkurenci nádhera:-)) A Carly (6měsíců) ve třídě štěňat také těsně za pořadím pátá velmi nadějná.        

V neděli se Carly úspěšně zúčastnila svodu mladých.

 
Fotogalerie zde
 
 

21.- 22.5.2016

 

V sobotu jsme se s Issi a Baffy zúčastnili klubové výstavy v Zárybniční Lhotě u Tábora a v neděli s Baffy svodu mladých. V sobotu byly obě holky hodnoceny p. rozhodčím Kuklou výbornou. Baffy se v neděli na svodu moc líbila, má hezké hodnocení, pouze háček na ocásku.

 

Fotogalerie 21.5.2016

Fotogalerie 22.5.2016

 
 

24.4.2016

Dnes jsme byli na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Buffy Fighter Suisse Perle - výborná a Issabell Queen Elsa - výborná 2

 
Foto zde
 
 

14.5.2016

Dnes jsme si z CHS Queen Elsa přivezli krásnou psí holčičku Karlinku - Carly Queen Elsa. Tentokrát se Issi netvářila pouze uraženě, ale opravdu se na nás mračila, jako že už toho má vážně dost :). Zato Baffy  byla veselá, je na ní hodná a hrají si spolu. 

 
 

 

9.11.2015

Nové fotky Baffy (4měsíce) a Issinky (8,5 roku) na rajčeti zde.

 
 

13.10.2015

 

Dnes jsem dostala krásné zprávy od p.Řípové - majitelky Akinka - Akeela Leon Isscola. Akinek se má moc dobře, je zdravý a prý stále stejný mazlík, jako když byl štěňátko. Má také psí kamarádku Easynku. Je to šťastný pes, co víc si může chovatel přát. Děkuji  majitelům Akinka za péči a lásku, kterou mu dávají.

 

30.8.2015

Dnes jsme s Issi byli na MVP v Mladé Boleslavi. Sice jsme ve třídě veteránů ze dvou byly druhé, ale nevadí. První totiž byla jedenáctiletá fenka Ginny Jobrun, která byla ve svých letech ve výborné kondici a vypadala úžasně. Moc jí to přejeme a paní majitelce blahopřejeme.

Dále jsme se zúčastnili s Issi za CHS Queen Elsa závěrečných soutěží.  Queen Elsa získala druhé místo o nejlepší CHS. Blahopřejeme Markétě a Jarce Sojkovým.

Foto z výstavy zde

 

28.8.2015

Dnes jsme si přivezli domů malý velký poklad- Buffy Fighter Suisse Perle. Děkujeme paní chovatelce Kateřině Illéšové za to, že nám Baffy svěřila i za velmi příjemné a milé jednání. 

Baffy je moc milá a výborně socializovaná. Štěňátka od paní Illéšové jsou zvyklá na různá domácí zvířátka, což velmi vítáme. 

Issinka se zprvu tvářila uraženě s výrazem: ,,To snad nemyslíte vážně!!". Občas si trochu zanadávala, ale jinak ji přijala celkem v pohodě. 

I náš kocourek ji velmi zvědavě obcházel a zkoumal. 

 

Foto z odjezdu zde

Foto z prvních dnů doma zde

 

26.8.2015

Dnes jsme navštívili Barýčka na oplátku zase mi. Bylo to moc příjemné posezení. Děkuji manželům Skrbkovým.

 
Pár fotek zde
 

 

10.8.2015

Dnes jsme měli moc milou návštěvu. Malé štěňátko Barýčka - Benno Barry Lisafi s jeho páníčky. Děkujeme.

 

Foto zde

 

19.7.2015

Dnes jsme se s Issinkou zúčastnili NVP Mladá Boleslav.

Issinka ve třídě veteránů získala V1 BOV. 

 
Fotogalerie zde

 

30.6.2015

Dnes nás bohužel navždy opustilo naše zlatíčko Abbinka.  Milovaná holčičko, všem se nám moc stýská.

Abbinka umřela na selhání ledvin.

 

25.4.2015

Dnešní sono bohužel žádná štěňátka neukázalo.

 

29.3.2015

Dnes jsme se vrátili z krytí. Pejsek Jose Fido Bersaltyna "Fido" i Abbi byli moc šikovní a vše proběhlo v pohodě. Rádi jsme poznali skvělé lidi, jakými jsou majitelé Fida, manželé Hrubí. Moc oběma děkujeme.

Doufáme, že už se po dlouhé době konečně dočkáme štěňátek.

 
Foto z krytí zde

 

22.11.2014

Dnes jsme se s Hilary Gold od Dennynky zúčastnili klubové výstavy a bonitace v Mladé Boleslavi. Hily dostala ve třídě otevřené známku VD s pěkným posudkem. A bonitaci zvládla skvěle- ve všech pozicích standard-doporučena k přeregistraci. Pan Fiala velmi chválil tvar hlavy a očí. 

 
Foto z výstavy zde

 

3.11.2014

Dnes jsme byli na ultrazvuku a bohužel Abbi mít štěňátka nebude. Je nám to líto. Zkusíme to na jaře.

 

4.10.2014

Máme nakryto.  Zhruba za měsíc provedeme vyšetření ultrazvukem a dozvíme se, zda budou miminka. V listopadu se s Hilary Gold od Dennynky zúčastníme klubové výstavy a bonitace kolií v Mladé Boleslavi.

 

7.6.2014

Dnes jsme se s Abbi zúčastnili bonitace v Kroměříži.

Abbi je od dnešního dne CHOVNÁ, bon.kód:  536AMY55 A0neg.

Jsme rádi, a protože jsme krytí na jaře nestihli, přesouváme termín na podzimní hárání(tj. kolem půlky října). Abbinčiným ženichem by měl být Bonifac Moravian Hurricane.

Podrobnosti zde nebo v sekci štěňata

 

 26.2.2014

Na jaře plánujeme krytí a štěňátka BSP

 

 22.2.2014

Duo CACIB Brno           

Abbie Gaily Isscola.............................výborná 

Hilary Gold od Dennynky.................výborná 2, res.CAC   

Jsme na Naše holky pyšní.

 

 Fotogalerie zde:oddennynky.rajce.idnes.cz/2014-02-22/

                   isscola.rajce.idnes.cz/Vystava_Brno_22.2.2014/

   
 

HilaryIssi a Abbi

 

Hilary

 

 

25.10.2013

Výsledky rentgenů:

                      Abbie Gaily        HD 0/0 , ED 0/0, OCDneg.

                      Akeela Leon       HD 0/0, ED 0/0

 

21.5.2013

Dne 11. a 12.5.2013 jsme se s Issabell a Abbi zúčastnili speciální výstavy KŠSP a svodu mladých.

Issabel  .........      výborná , rozhodčí Andersson SWE

Abbi      ..........      velmi dobrá (nehotový front), rozhodčí T.Havelka SVK

Výstavy i svodu se zúčastnili i Naši kluci Alvinek a Akinek. Tímto velice děkujeme páníkům obou pejsků za účast a vzorné předvedení. Alvin.......dobrý (hodnoceny volné lokty, nehotový front.), Akkela........velmi dobrý.

Na svodu celý vrh A hodnocen jako vyrovnaný, nůžkové zkusy, pěkně modelované hlavy, volné lokty. Alvinek výše nesený ocas.           

 

21.4.2013

Dnes Abiie a Alvin úspěšně složili zkoušku ZOP. Oba výborně: Abbie-  95bodů,  Alvinek-  94bodů.

 

Gratulujeme oběma pejskům a Radce- šikovné majitelce Alvina :-))).                     

 

7.4.2013

Dnes nás navštívili oba naši kluci Alvinek a Akinek. Jsou z nich pěkní a dobře vychovaní hafani. Máme z nich radost :)

 

Foto zde

 

11.3.2013

Vrhu A přejeme všechno nejlepší k prvním narozeninám. A protože ty nej, nej páníčky už mají, tak co nejpevnější zdraví :))

 

25.1.2013

Hilary nám krásně roste, už má přes 10kg. Brzy začne chodit do školky pro štěňátka. S Abbinkou jsou velké kamarádky a umí spolu pořádně řádit.

 

Fotky Hilary 3,5 měsíce zde

Video Hilary s Abbinkou zde

 

21.1.2013

Abbie stále chodí společně s bráchou Alvinkem na cvičák.

 

Pár fotografií zde

 

25.11.2012

Dnes jsme si do Naší CHS přivezli nádherné zlaté štěňátko kolie dlouhosrsté. Je to holčička a jmenuje se Hilary Gold od Dennynky a je z CHS paní Moniky Setichovské. Matkou Hilynky je Cindy Gold od Dennynky a otcem Ch Poker Face Old Tom.

 

Fotky z prvního dne doma zde

 

30.9.2012

Dnes u nás byli na návštěvě Abbinky bráškové Alvin Blue  a Akeela Leon. Pohráli si spolu a my strávili krásné, slunečné odpoledne v moc příjemné  společnosti paniček obou našich kluků.  

 

Foto z návštěvy zde

 

22.9.2012

Dnes jsme byli na speciální klubové výstavě v Zárybniční Lhotě u Tábora. Abbi se umístila ve tř.dorostu na krásném třetím místě a získala VN3 z 16 fenek. A Issi ve tř.otevřené ze 41 fen byla osmá výborná. Už jsme sice zhubli :-), ale jsme líné běhat :-( . No, také už nejsme nejmladší :-) .

Fotogalerie z výstavy zde

 

26.8.2012

Dnes jsme byli na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi. Abbi získala VN1 ve třídě štěňat a Issi získala známku výborná ve tř.otevřené-měla skvělý posudek, až na to, že je trochu tlustá, což se panu rozhodčímu samozřejmě nelíbílo. Takže měníme granule a budeme hubnout :-(( . Na konci výstavy se Issi zúčastnila závěrečných soutěží v kategorii chov.skupina za CHS Queen Elsa.

V této soutěži získala CHS Queen Elsa krásné první místo-gratulujeme.

Fotogalerie z ýstavy zde

 

15.8.2012

Chodíme s Abbi do psí školky- PSOLA LIBEREC. Abbince se tam moc líbí, je učenlivá, ale nejvíce se těší, jak si zařádí s ostatními štěňátky. Také má moc ráda áčko, tunel nebo kladinu.

 

2.7.2012

Dnes jsme byli s oběma holkama plavat. Zatímco Issi jde do vody spíše z donucení, Abbi pro nás byla překvapením, vodu miluje a moc ráda plave. Od našeho prostředního syna Adama dostala přezdívku ,,vydra" :-))

 

Foto z plavání zde

 

23.června 2012

Dnes jsme byli i s Alvinkovou paničkou, její dcerou Rozárkou a Alvinkem na návštěvě doma u Akinka na horách. Bydlí v krásném prostředí. Má pro sebe veliký prostor pro běhání a štěněcí lumpačiny. Štěňátka si pořádně zařádila, jenom Issinka se od těch malých blázínků držela stranou.

 

Fotky z návštěvy zde

 

10.června

Abbi nám krásně roste, už jí jsou tři měsíce. Umí pěkně pozlobit maminku, ale ta s ní má velkou trpělivost.

 

Fotogalerie tříměsíční Abbinky zde

 

26.května

Dnes k nám na návštěvu přijel Alvinek. S Abbinkou si to náramně užili a byli šťastní, že jsou zase spolu.

 

Fotky z návštěvy zde

 

22.5.2012

Přišli nám fotky od obou pejsků z nových domovů - je vidět, že jsou spokojení a mají se moc dobře :)

 

Akeela Leon

 
   

 

Alvin Blue

      
   

 

A ještě naše Abbie Gaily

   

 

12.5.2012

A další náš  brouček jde do světa. Dnes odjel Akinek. Akinek je takový malý smíšek a veselý a přítulný pejsánek s krásnou hlavičkou. Také on odcestoval do milující rodiny, kde bude určitě štastný. Já jsem samozřejmě oba pejsky obrečela, ještě, že jich nebylo víc. A doma zůstala smutná Ebinka, ale náš Davídek se už postará o to, aby se rozveselila.

Z prvních SMS od Akinkovi paničky mám také velkou radost. Akinek je náš šikulka :)

Fotky z odjezdu Akinka zde

 

11.5.2012

Dnes přišla ta chvíle a náš Alvinek odcestoval do milující nové rodiny. Alvinek je klidný, milý pejsek a pořádný medvídek s krásným kožíškem. Jeho noví páníčci se na něho velmi těšili. Z prvních SMS od nové paničky mám velkou radost, Alvinek vše výborně zvládá. Je to prostě pohodový pejsek.

Fotky z odjezdu Alvinka zde

 

8.5.2012

Naše štěňátka krásně rostou, nejraději jsou venku u lesa, kde mají spoustu prostoru na dovádění. Také mají za sebou přejímku vrhu,která dopadla výborně, všechna jsou standartní, bez výhrad. Pomalu se budou chystat k novým milujícím páníkům. A mám pocit, že oba naši kluci měli na páníky obrovské štěstí. Budou v dobrých rukou a to nás hřeje u srdíčka.

 Fotogalerie osmitýdenních štěňátek zde

 

22.4.2012

Naše štěňátka chodí už ven a moc se jim tam líbí. Nejzajímavější je hromada písku, tam se dá dokonce i klouzat z kopečku. Ale tráva je taky fajn a ty různé neznámé vůně, to se to potom spinká a sní.

Je opravdu legrace je pozorovat, jsou jako děti, rádi vymýšlí různé lumpačiny a objevují nové věci.

Fotogalerie štěňátek venku - 6 týdnů  zde

 

12.4.2012

Štěňátka už bydlí ve velkém výběhu, kde mají spoustu místa na hraní a běhání. Pejsek s modrým obojkem - Alvin Blue - Alvinek už má vybrané :) budoucí páníčky, kteří mají dcerku Rozárku a chodí ho pravidelně navštěvovat :) :) :).  A pejsek se žlutým obojkem - Akeela Leon - Akinek, ještě na páníky čeká. Je moc miloučký mazlík s krásnou mohutnou hlavičkou. A naše Abbie Gaily - Ebbinka je pořádná dračice, která si na brášky umí pěkně došlápnout, no prostě ženská. Od třech týdnů štěňátka baštila nejprve syrové mleté hovězí maso, později s kašičkou pro štěňátka zn. HappyDog. A teď už budeme postupně přecházet na granulky Maxi Starter od Royal Canin.

Fotogalerie pětitýdenních štěňátek  zde

Tabulku s vahami štěňátek naleznete  zde

 

1.4.2012

Fotogalerie třítýdenních štěňátek  zde

 

25.3.2012

Dnes jsme štěňátka opět vážili, krásně nám rostou a také jsme provedli první odčervení. Naši méďové už pěkně putují po boxu, také už umí sedět jako pejsci a rádi se nechají hladit.

Tabulku s vahami štěňátek naleznete  zde

 

21.3.2012

Štěňátka nám krásně rostou  a už začínají otvírat očička. Jsou moc roztomilá, jsme z nich nadšeni. Zatímco červená fenka se žlutým pejskem se prozatím věnují výhradně papání a spánku, modrý pejsek se už začíná dožadovat pozornosti a je nadmíru spokojený, když ho pochováme a pomazlíme.

Fotografie týdenních štěňátek  zde

 

11.3.2012

Dnes odpoledne se Issince narodila krasná a roztomilá psí miminka a my máme velkou radost. Jsou sice jen tři, zato ale pořádní macíci. Všechna jsou zdravá a mají se k světu. Dva pejsci a jedna fenka teď spokojeně sajou mlíčko a Issinka odpočívá po porodu a plní své mateřské povinosti.

Více informací o vrhu A

 

26.2.2012

Issinka už odpočívá ve své nové porodně. A má tam dokonce i nájemníka...

 

7.2.2012

Dnes jsme byli s Issinkou na ultrazvuku a máme velkou radost, štěňátka jsou v bříšku. Předběžný termín porodu je 11.3.2012.

 

7.-8.1.2012

Máme nakryto. Issinka byla za krásným, mohutným psem Sennenland´s Chance to Win v Maďarsku. Krytí proběhlo v pohodě a my doufáme, že budou štěňátka.